Pogosta vprašanja srednja šola
Kako se lahko vpišem na srednjo šolo?
V štiriletne srednje strokovne programe se lahko vpišeš z najmanj zaključeno osnovno šolo. Če si bil/a že vpisan/a v srednjo šolo in imaš opravljene izpite, ti te lahko priznamo, če so vsebine enake ali podobne in če izpiti niso starejši od 10 let.
V dvoletne poklicno-tehniške programe se lahko vpišeš, če imaš zaključeno triletno poklicno šolo. V nekatere programe se lahko vpišeš s katerokoli zaključeno poklicno smerjo, v določene programe pa le s specifičnimi poklicnimi smermi.
Do kdaj se lahko vpišem na srednjo šolo?
Za vpis v srednjo šolo ni posebnih vpisnih rokov in se lahko vpišeš čez leto.
Se lahko vpišem prek maila ali moram priti k vam?
Vpišeš se v referatu šole, kjer dobiš vse vpisne obrazce. S seboj prinesi še spričevalo o končani osnovni šoli in srednješolska spričevala ali obvestila o uspehu (če si bil/a že vpisan/a v katerokoli srednjo šolo), osebni dokument in fotografijo. Prinesi originalne dokumente na vpogled in ti jih takoj vrnemo.
Nudimo tudi možnost individualnega osebnega posveta v terminu po lastni izbiri.
Kdaj potekajo predavanja?
Vsa predavanja potekajo v popoldanskem času po 16.00 uri. Potekajo dvakrat do trikrat tedensko po štiri šolske ure na dan.
Ali z vpisom na vašo šolo dobim status dijaka?
Ker na naši šoli izvajamo le izredno izobraževanje, pridobiš status udeleženca izobraževanja odraslih in s tem vse pravice kot redni dijak.
Ali se lahko vpišem le zaradi pridobitve statusa študenta?
Vpis samo zaradi statusa na naši šoli ni mogoč. Ob vpisu podpišeš pogodbo o izobraževanju, ki vas zavezuje k opravljanju študijskih in poravnanju finančnih obveznosti. Te obveznosti se končajo z zaključkom študija ali izpisom iz študijskega programa. S tem preneha veljati tudi status študenta in vse pravice s tega naslova.
Koliko časa mi velja status?
Ob vpisu na višjo strokovno šolo ti status študenta velja 2 leti, ob vpisu na visoko strokovno šolo pa 4 leta (3 leta in absolventski staž ali ponavljanje letnika).
Ali mi pripadajo tudi študentski boni za prehrano?
Študentski boni za prehrano ti pripadajo, če nisi zaposlen/a ali prijavljen/a na Zavodu republike Slovenije za zaposlovanje.
Kaj vključuje šolnina?
Šolnina vključuje:
- vsa predavanja
- e-gradivo
- trikratno možnost opravljanja vsakega izpita
- dostop do e-učilnic
- Microsoft Office 365
- članstvo v knjižnici
Ali nudite kakšne dodatne ugodnosti?
- ugodne možnosti plačila šolnine (do 12 obrokov)
- veliko parkirišče in vedno prosta parkirna mesta
- študijski kotiček z brezplačnim internetom
- urejanje študijskih zadev v referatu šole 5 dni na teden
- hitra odzivnost preko elektronske pošte
- možnost spremljanja predavanj, ki potekajo v predavalnici tudi preko Zooma
Kje potekajo predavanja?
Večino predavanj poteka preko aplikacije MS Teams. Prva predavanja in vaje se izvajajo v predavalnicah. Prav tako tudi izpiti.
Kdo so predavatelji?
Predavatelji so strokovnjaki, ki vodijo različne sektorje na ministrstvih, so vodje večjih podjetij, tako javnih kot zasebnih. Imajo bogate predavateljske in podjetniške izkušnje v domačem in mednarodnem okolju. Predavanja so obogatena z modernimi tehnikami in metodami dela. Večkrat nas obiščejo tudi gostujoči predavatelji. So mentorji, naravnani k reševanju problemov. Z veseljem sprejmejo skupine študentov v svojem delovnem okolju in organizirajo študijske ekskurzije.
Kje se lahko zaposlim?
Logistični tehnik: delo lahko obsega organizacijo poslovanja v različnih skladiščniih sistemih, izvajanja del s področja varnosti pri delu, dela, povezana s prometno infrastrukturo in javnim transportom, sodelovanje v carinskih postopkih...
Ekonomski tehnik: pridobjena izobrazba omogoča zaposlitev v administraciji, pri pisarniškem delu, v računovodstvu, javni upravi, upravnih in sprejemnih pisarnah, proizvodnih in storitvenih podjetjih, poštni dejavnosti, turizmu …
